önbelleği temizle

Kullanım örnekleri

önbelleği temizle
purge cache
icon arrow

purge

Phonetic: "/pɜːdʒ/"

Part Of Speech: noun


Definition: An act of purging.


Definition: An evacuation of the bowels or a vomiting.


Definition: A cleansing of pipes.


Definition: A forcible removal of people, for example, from political activity.

Example: Stalin liked to ensure that his purges were not reversible.


Definition: That which purges; especially, a medicine that evacuates the intestines; a cathartic.

icon arrow

purge

Phonetic: "/pɜːdʒ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To clean thoroughly; to cleanse; to rid of impurities.


Definition: To free from sin, guilt, or the burden or responsibility of misdeeds


Definition: To remove by cleansing; to wash away.


Definition: To void or evacuate (the bowels or the stomach); to defecate or vomit.


Definition: To cause someone to purge, operate on (somebody) as or with a cathartic or emetic, or in a similar manner.


Definition: To clear of a charge, suspicion, or imputation


Definition: To clarify; to clear the dregs from (liquor).


Definition: To become pure, as by clarification.


Definition: To have or produce frequent evacuations from the intestines, as by means of a cathartic.


Definition: To trim, dress or prune.

icon arrow

cache

Phonetic: "/kæɪʃ/"

Part Of Speech: noun


Definition: A store of things that may be required in the future, which can be retrieved rapidly, protected or hidden in some way.

Example: Members of the 29-man Discovery team laid down food caches to allow the polar team to travel light, hopping from food cache to food cache on their return journey.


Definition: A fast temporary storage where recently or frequently used information is stored to avoid having to reload it from a slower storage medium.


Definition: (geocaching) A container containing treasure in a global treasure-hunt game.

icon arrow

cache

Phonetic: "/kæɪʃ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To place in a cache.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!

Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.