damasko

Kullanım örnekleri

damasko
damask
icon arrow

damask

Phonetic: "/ˈdæm.əsk/"

Part Of Speech: noun


Definition: An ornate silk fabric originating from Damascus.

Example: True damasks are pure silk.


Definition: Linen so woven that a pattern is produced by the different directions of the thread, without contrast of colour.


Definition: A heavy woolen or worsted stuff with a pattern woven in the same way as the linen damask; made for furniture covering and hangings.


Definition: Damascus steel


Definition: The peculiar markings or water of such steel.


Definition: A damask rose, Rosa × damascena.


Definition: A grayish-pink color, like that of the damask rose.

icon arrow

damask

Phonetic: "/ˈdæm.əsk/"

Part Of Speech: verb


Definition: To decorate or weave in damascene patterns

icon arrow

damask

Phonetic: "/ˈdæm.əsk/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Of a grayish-pink color, like that of the damask rose.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.

İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor! Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!