gülümsemek

Kullanım örnekleri

gülümsemek
smile
icon arrow

smile

Phonetic: "/ˈsmaɪ.əl/"

Part Of Speech: noun


Definition: A facial expression comprised by flexing the muscles of both ends of one's mouth, often showing the front teeth, without vocalisation, and in humans is a common involuntary or voluntary expression of happiness, pleasure, amusement or anxiety.

Example: He always puts a smile on my face.


Definition: Favour; propitious regard.

Example: the smile of the gods


Definition: A drink bought by one person for another.

icon arrow

smile

Phonetic: "/ˈsmaɪ.əl/"

Part Of Speech: verb


Definition: To have (a smile) on one's face.

Example: I don't know what he's smiling about.


Definition: To express by smiling.

Example: to smile consent, or a welcome


Definition: To express amusement, pleasure, or love and kindness.


Definition: To look cheerful and joyous; to have an appearance suited to excite joy.

Example: The sun smiled down from a clear summer sky.


Definition: To be propitious or favourable; to countenance.

Example: The gods smiled on his labours.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.Türkçe - İngilizce çevirmenimiz birçok dilbilimci ve geliştiricinin ürünüdür. Herhangi bir cümleyi, kelimeyi veya metnin tamamını hızlı ve tamamen ücretsiz çevirin! Çevirmenimiz 800'den fazla farklı dili anlamaktadır. Program medyadan büyük miktarda bilgi kullanır, bu nedenle tüm dünya haberlerini kapsar.